Й. Штраус

Циганський барон

оперета на 2 дії

Лібрето — І. Шнітцер

Серед робіт Штрауса кожен твір — унікальний, але «Циганський барон» — одна з найвідоміших оперет композитора. Саме вона ознаменувала нову віху в розвитку оперети як самостійного жанру. Історія створення оперети «Циганський барон» дивовижна і своєрідна: мріючи написати оперу, засновану на національному угорському сюжеті, Йоганн Штраус звернувся до відомого літературного твору Мора Йокаї — новелі «Саффі». За згодою автора написання лібрето було доручено відомому драматургу Шнітцеру. Початковим планам Штрауса — уявити оперу «Циганський барон» на сцені придворного театру — не судилося збутися: Шнітцер і Йокаї без його відома уклали контракт із всесвітньо відомим театром «Ан дер Він», і Штраусу довелося працювати над партитурою з урахуванням того, що вистава буде поставлена в умовах театру оперети. Прем'єра «Циганського барона» відбулася 24 жовтня 1885 у Відні, і незважаючи на засуджуване багатьма сміливе для того часу лібрето (аристократ одружується на циганці), а також численні думки про те, що в силу віку пік слави Йоганна Штрауса пройшов, оперета пройшла з неймовірним успіхом. Звуки прекрасної музики вразили найдосвідченіших глядачів, і ось вже більше ста років хвилюють серця, оспівуючи любов і честь, гордість і гідність.

Йде час, відбуваються революції і війни, держави змінюють свої кордони і назви, пливуть покоління, а ця оперета як і раніше не сходить з театральних підмостків найвідоміших музичних театрів, раз по раз підкоряючи серця людей і проносячи свій шарм крізь роки.

На сцені нашого театру «Циганський барон» був поставлений двічі — у 1971 і 1982 роках — і був своєрідним рекордсменом за кількістю зіграних вистав.

Запрошуємо глядачів насолодитися романтикою чарівності, млості і пристрасті, буйних веселощів і всепоглинаючої туги, які звучать в угорських і циганських мелодіях, вміло використаних Йоганном Штраусом у цій опереті. І, як казав Франц Легар, «чарівництво його звуків вичерпається лише тоді, коли не буде більше життєрадісності, коли людство розучиться сміятися, співати і танцювати».

Сподіваємося, це не станеться ніколи!


  • Художник-постановник
    Степан Зограбянлауреат театральної премії «Золота маска»
  • Художник з костюмів
    Ольга Резниченколауреат театральної премії «Золота маска»
  • Балетмейстер-постановник
    Алла Рубіназаслужена артистка України
  • Художник з освітлення
    Олена Корольова
  • Звукорежисери
    Олексій Курдюмов
    Данило Скрупський
  • Асистенти балетмайстера
    Оксана Манзоруко
    Катерина Смольська
  • Концертмейстери
    Ірина Богай
    Олена Василькова
    Наталія Донцова
    Наталія Любавіна
  • Помічники режисера
    Вадим Гоголін
    Лариса Клімова
    Людмила Пеленіс
  • Зупан, свиноторговець
    Микола Завгороднійнародний артист України
    Сергій Мільков заслужений артист України
  • Оттокар, робітник Зупана
    Олександр Кургускінлауреат міжнародних конкурсів вокалістів
  • Карнеро, королівський суддя і комісар моральності
    Сергій Лукашенкозаслужений артист України
    Володимир Кондратьєв заслужений артист України

Прем'єра — 7 жовтня 2017 року

Рекомендуємий вік: від 10-ти років



Тривалість — 2 г 15 хв

Дати
  • 31 жовтня 2020 р. субота, 16:00