І. Дунаєвський

Біла акація

оперета на 2 дії

П'єса — В. Масс і М. Червинський

У рік свого 70-річчя Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного представляє легендарну оперету, яка була поставлена в 1956 році на нашій сцені і стала візитною карткою театру. «Біла акація» для Одеської музкомедії — як «Чайка» для МХАТу.

«Задум „Білої акації“ виник у травні 1954 року, коли до Одеси приїхали І. Дунаєвський з лібретистами Володимиром Массом і Михайлом Червинським. „Ми гуляли по вулицях і мріяли, — згадував І. Гріншпун. — Чи мріяли про нову оперету, навіть знайшли двір, де буде відбуватисяподія. Старий одеський двір, багато сусідів, де все ділять засмучення і радості, що відбуваються в кожній родині... Так народжувалася... „Біла акація“. Ми очікували її з нетерпінням, оскільки це був „одеський матеріал“... З перших днів приїзду до Одеси, яка так гостинно нас прийняла, хотілося присвятити виставу цьому місту, багато раз оспіваного, овіяного романтикою“. В Одесі романтику завжди уособлювало море й моряки, а в 1950-х головними морськими героями були китобої. Вихід в рейс і повернення з рейсу флотилії „Слава“ збирали в порту і на Приморському бульварі не тільки родичів і друзів, а й десятки тисяч спраглих побачити своїми очима це величне видовище. На відміну від офіційних дат, то були істинно народні свята. Тому саме китобоїв автори вирішили зробити героями нової оперети». (О. Галяс «Сьогодні і назавжди»)

У 1957 році за виставою був знятий фільм, який 12 травня 1958 року вийшов на екрани, після чого «театр вирвався в лідери свого виду мистецтва. Михайло Водяний став тим, кого в старовину називали „улюбленець публіки“. А пісня Тоні про Одесу стала спочатку неформальним, а з 25 серпня 2011 року — офіційним гімном міста. Ця пісня назавжди „зріднилася“ з голосом Ідалії Іванової...»

Легендарна оперета, зоряний склад артистів (5 народних артистів України), приголомшлива музика Ісаака Дунаєвського і п'янкий аромат білої акації — все це чекає наших глядачів!


 • Диригент
  Юрій Літовко
 • Художник-постановник
  Станіслав Зайцев головний художник, заслужений художник України
 • Балетмейстери-постановники
  Ігор Дідуркозаслужений діяч мистецтв України
  Ольга Навроцькалауреат Міжнародного конкурсу артистів оперети
 • Хормейстер-постановник
  Юрій Топузовзаслужений діяч мистецтв України
 • Художник з освітлення
  Олена Корольова
 • Асистенти балетмейстера
  Оксана Манзоруко
  Катерина Смольська
 • Відеопроекція
  Микита Комарницький
  Данило Скрупський
 • Концертмейстери
  Ірина Богай
  Олена Василькова
  Наталія Донцова
  Анастасія Іванова
  Євген Косовський
 • Помічники режисера
  Вадим Гоголін
  Максим Косенко
  Людмила Пеленіс

Прем'єра — 12 травня 2017 року

Мова виконання: російська + українські субтитри

Без використання фонограми

Рекомендуємий вік: від 10-ти років

У виставі беруть участь вихованці дитячої студії «Театральная продлёнка», дитячої музичної школи № 11 та школи ім. проф. П. С. Столярського

Тривалість — 2 г 05 хв