Ж. Оффенбах

Жарти Оффенбаха

оперета на 2 дії

Текст — М. Гальперін і Б. Тимофєєв

«Жарти Оффенбаха» — вистава, що складається з двох одноактних оперет геніального французького композитора: «Чоловік за дверима» і «Званий вечір з італійцями». У списку більш ніж ста написаних Оффенбахом оперет ці назви — найвідоміші. Крім того, музика французького автора — життєрадісна, гедоністична, легка, проте віртуозна і складна для виконання — це свого роду тест для вокалістів на професіоналізм.

«Чоловік за дверима» — це парафраз на вічну тему про подружню невірність. З тією лише різницею, що в цій виставі ніхто нікого не зраджував, не змінює і не збирається. Чоловік в будуарі нареченої Сюзон виявився зовсім випадково. Сюзон і її подружка Розіта намагаються позбутися небажаного гостя, адже в спальню ось-ось повинен постукати чоловік. Але одночасно Сюзон намагається використовувати цю ситуацію для того, щоб викликати ревнощі у занадто правильного і нудного чоловіка. Традиційна буфонада, побудована на неймовірній плутанині. «Чоловік за дверима» — це розумна та елегантна пародія на класичну мелодраму з її патетикою, пристрастями і «заламуванням» рук.

«Званий вечір з італійцями» — зовсім інша історія. Шуфлєрі хоче уславитися покровителем мистецтв і запрошує до себе додому високопоставлених гостей на званий вечір, де повинні співати приїжджі італійські музиканти. Однак музиканти не приїжджають, Шуфлєрі — у розпачі. Його виручають дочка і її коханий. Вони переодягаються італійцями і рятують вечір. Кульмінація вистави — виступ «артистів з Мілана». Вони так стараються виглядати правдоподібно, так смішно перекручують слова, що глядачі одночасно насолоджуються чудовими музикою і співом та вмирають від реготу.


 • Художник-постановник
  Станіслав Зайцев головний художник, заслужений художник України
 • Балетмейстер-постановник
  Ольга Навроцькалауреат Міжнародного конкурсу артистів оперети
 • Звукорежисери
  Борис Брага
  Олексій Курдюмов
 • Асистент балетмейстера
  Оксана Манзоруко
 • Концертмейстери
  Ірина Богай
  Наталія Донцова
  Наталія Любавіна
 • Помічники режисера
  Вадим Гоголін
  Лариса Клімова
  Людмила Пеленіс
 • Флорестан, музикант і поет
  Олександр Кургускінлауреат міжнародних конкурсів вокалістів
 • Боніфас, композитор
  Віктор Мельник лауреат міжнародних конкурсів вокалістів
 • Мадам Баландар
  Наталія Кущенко лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів
  Вікторія Березіна
 • Соло скрипки
  Наталя Буторіна

Прем'єра — 16 червня 2018 року

Рекомендуємий вік: від 10-ти років


Тривалість — 2 години